Antykorozja auta — ile kosztuje profesjonalne zabezpieczenie podwozia?

antykorozja auta

Spis treści

Ochrona samochodu przed występowaniem korozji jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż walka z rdzą. Szczególnie dzisiaj, gdy wiele warsztatów samochodowych oferuję usługi antykorozyjne. Ile kosztuje taki zabieg?

Jak profesjonalnie zabezpieczyć samochód przed rdzą?

Korozja samochodu to zjawisko powszechne. Narażone jest na nią każde auto. Szczególnie te, które nie jest garażowane i codzienne wystawione jest na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wilgoć, opady śniegu, deszczu, czy skrajnie niskie lub wysokie temperatury mają wpływ na stan karoserii samochodowej. Tak samo wszelkiego rodzaju uszkodzenia lakieru. Czasami nawet małe, niegroźne uderzenia kamienia podczas jazdy, lub niedużej gałęzi może spowodować ubytek w lakierze, który będzie przyczyną powstania ogniska rdzy. Aby zabezpieczyć samochód przed zbyt szybkim rdzewieniem, warto jest zgłosić się do warsztatu i skorzystać z odpowiedniej usługi, jaką jest antykorozja auta.

Polega ona na nałożeniu na karoserię odpowiednich preparatów, dzięki czemu lakier zostaje odpowiednio zakonserwowany. Zabieg wykonany przez fachowców będzie miał o wiele lepszą skuteczność. Przez zastosowanie odpowiednich urządzeń, które umożliwiają wyczyszczenie powierzchni sprężonym powietrzem oraz nałożenie środków antykorozyjnych pod ciśnieniem efekt jest o wiele lepszy niż w przypadku samodzielnego zabezpieczenia karoserii w garażu.

Ile kosztują usługi antykorozyjne?

Ceny usług w warsztatach mogą się różnić. Są one zazwyczaj ustalane indywidualnie, ponieważ znaczenie ma tutaj wielkość i stan samochodu. Każdy profesjonalny warsztat poinformuje klienta o dokładnej cenie przed wykonaniem usługi. Zabieg antykorozyjny obejmuje zazwyczaj zabezpieczenie podwozia przed korozją oraz pokrycie całego lakieru specjalnymi preparatami ochronnymi. Zabieg, dla najlepszej skuteczności powinien być regularnie powtarzany. Zaleca się jego wykonywanie co rok lub półtora. Pozwoli to zachować dobry stan samochodu na dłużej.

Powiązane artykuły