Adwokaci – jakie usługi oferują? Zakres oferty i ceny

Spis treści

Chcesz skorzystać z pomocy prawnej? Udaj się do dobrej kancelarii adwokackiej. Jakie usługi oferują adwokaci i ile trzeba za nie zapłacić?

Kim jest adwokat?

Adwokatem nazywa się prawnika, który ukończył odpowiednie studia prawnicze w stopniu magisterskim i zaliczył egzamin wstępny, a potem odbył aplikację i zaliczył egzamin adwokacki. Zawód ten regulowany jest przepisami Prawa o adwokaturze.

Prawnik jak adwokat zajmuje się przede wszystkim świadczeniem pomocy prawnej na rzecz swoich klientów w kancelarii adwokackiej.

Adwokaci – czym się zajmują?

Adwokat jako prawnik może oferować klientom szeroką gamę usług. Zaliczane są do nich między innymi:

  • Udzielanie porad prawnych – adwokat może przeanalizować sprawę swojego klienta, a następnie doradzić mu, uwzględniając obowiązujące przepisy prawne.
  • Przygotowywanie pism – adwokaci przygotowują na zamówienia różne pisma, między innymi umowy, regulaminy, statuty, pozwy, wnioski, odpowiedzi na pozwy, apelacje.
  • Opiniowanie umów – jest to usługa polegająca na analizie umowy oraz na wydaniu opinii na jej temat, na przykład przed jej sygnowaniem.
  • Reprezentacja klienta – adwokat reprezentuje jego interesy w sądach oraz w urzędach i innych organach.
  • Udział w negocjacjach – adwokat może pomagać swojemu klientowi w prowadzeniu negocjacji z drugą stroną.

Do kogo adwokaci kierują swoje usług?

Z usług adwokackich może skorzystać każdy, kto chciałby otrzymać pomoc prawną. Kancelarie świadczą ją zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Gdy potrzebni są sprawdzeni adwokaci Kraków zapewnia szybki dostęp do sprawdzonych usług prawnych w różnych obszarach.

Ile kosztują usługi adwokata?

Trudno wskazać jednoznacznie, ile będzie kosztowała pomoc adwokata, ponieważ jest ona zależna od wielu czynników.

Przykładowo za poradę prawną trzeba będzie zapłacić około 100-200 złotych, natomiast przygotowanie pisma jest kosztem około 300-500 złotych. Reprezentacja w trakcie rozprawy sądowej to wydatek wynoszący od około 1000 złotych do nawet ponad 5000 złotych zależnie od jej stopnia skomplikowania, czasu trwania całej sprawy.

Jak znaleźć dobrą kancelarię adwokacką?

Warto poświęcić czas na wybranie dobrego adwokata, który będzie mógł zapewnić usługi na wysokim poziomie.

Wybierając kancelarię adwokacką, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na kwestie związane z jej specjalizacją, doświadczeniem oraz opiniami. Wszystkie te informacje można znaleźć obecnie na stronach internetowych kancelarii prawnych, dlatego też warto sprawdzić je przed wyborem konkretnego adwokata w Krakowie lub w innej miejscowości.

Powiązane artykuły