9 dziwnych nazw zawodów. Słyszałeś o nich? Sprawdź co znaczą.

Spis treści

Szukając pracy możemy natknąć się nie tylko na dość wyszukane wymagania pracodawców, ale i na równie nietypowe określenia zawodów. Niektóre z nich po bliższym zapoznaniu, mogą okazać się tym, czego aktualnie szukamy.

Groomer
Pod tą nazwą funkcjonuje nie kto inny, jak … psi fryzjer – stylista, czyli spec od strzyżenia i nadawania psim futrom niezwykłego wyglądu.

Coolhunter
Jest to specjalista, który obserwuje, a następnie opisuje nowe trendy (zwyczaje) pojawiające się w określonej grupie społecznej.

Tanatoprakser
Osoba zatrudniana na tym stanowisku zajmuje się wykonywaniem makijażu osobom zmarłym. Często nadaje bardzo zmasakrowanym twarzom przyjazny wygląd. Jest też odpowiedzialna za przygotowanie zwłok do pochówku.

Taksator
Jest to spec od wyceny różnego rodzaju nieruchomości, także tych mniej typowych, jak na przykład wrak statku czy dobrze zachowany bunkier.

Upychacz
Póki co zawód ten nie funkcjonuje na polskim rynku pracy, a polega on na upychaniu zbyt dużej liczby osób do wagonów metra. Znajduje on swoje zastosowanie na stacjach metra w Japonii i Chinach, gdzie liczy się przede wszystkim punktualność.

Mygłowacz
Jest to osoba, która zajmuje się układaniem ściętych drzew w praktyczne stosy.

Gemmolog
To znawca kamieni szlachetnych. Jego zadanie polega na wyszukiwaniu i opisywaniu nietypowych cech poszczególnych okazów.

Topiarz fryty
Zatrudniona na tym stanowisku osoba, jest odpowiedzialna za wytapianie stopu ceramicznego szkliwa.

Patroszacz ryb
Jak sama nazwa wskazuje do jego zadań należy patroszenie ryb, czyli oczyszczanie rybiego mięsa z łusek, ości czy wnętrzności.

Powiązane artykuły