Leasing to najkrótsza droga do firmowego auta lub autSzybki sposób na firmowy samochód? Leasing! Angielskie „lease” można przetłumaczyć na „wydzierżawić”. Istota leasingu polega właśnie na wynajęciu konkretnego przedmiotu (w tym wypadku samochodu), na z góry określony czas i za odpowiednią opłatą – właścicielem przedmiotu jest leasingodawca, a leasingobiorca jest wyłącznie jego użytkownikiem. Wszystkie szczegóły takiej transakcji zawarte są w umowie leasingowej.

Zalety i wady leasingu

Leasingowa flota Skody to szeroki wybór samochodów osobowych dla firmLeasing ma swoje wady, jak choćby stosunkowo wysokie koszty (ceny pojazdów w leasingu mogą być o około 10 procent wyższe), ale system ten ma zdecydowanie więcej zalet niż wad. Pierwszą i najpopularniejszą plusem leasingowania samochodów jest możliwość odliczenia podatku VAT. Co ponadto? Auto na firmę nie wymaga od nas własnego wkładu, nie pomniejsza naszej zdolności kredytowej, a proces zawierania umowy leasingowej jest maksymalnie uproszczony. Coraz szersza jest również flota samochodów oferowanych w leasingu.

Dla kogo leasing?

Dokładnie przeczytaj umowę leasingową z załączoną tabelą prowizji i opłat dodatkowychLeasing dla firm to zdecydowanie najkorzystniejszy sposób na wyposażenie pracowników w samochody. To zdecydowanie bezpieczniejszy i obarczony mniejszym ryzykiem finansowym pomysł niż np. kupienie pojazdów na kredyt. Auto na kredyt to oferta skrojona na miarę potrzeb klientów indywidualnych, natomiast samochód osobowy w firmie to najczęściej samochód w leasingu właśnie. Właściciele lub managerowie oddelegowani do zajmowania się kwestiami dotyczącymi floty firmowych pojazdów przeczesują rynek, szukając najkorzystniejszych ofert, które sprawdzają również pod kątem dodatkowych opłat i prowizji. Poza standardowymi ratami leasingowymi w umowach mogą być wyszczególnione kwoty m.in. za zmiany w umowach, cesje czy odnawianie umów.

Dodaj komentarz