5 powodów dla których warto zainstalować w samochodzie zestaw głośnomówiący

Spis treści

Nie zajmują miejsca. Są niezwykle proste w obsłudze, ale i montażu. Wiele z nich przyciąga uwagę nietuzinkową stylizacją. Niektóre modele posiadają bogatą listę dodatkowych funkcji. Takie właśnie są nowoczesne zestawy głośnomówiące do samochodów. Czy warto w nie inwestować?

Zestaw głośnomówiący – jak to działa?

Urządzenie wykorzystuje technologię bluetooth. Aby zadziałało poprawnie, po uruchomieniu musimy je sparować z naszym telefonem (czyli zapewnił łączność poprzez wpisanie odpowiedniego kodu/hasła) w wyniku czego możemy wygodniej (czyli bez użycia rąk) odbierać przychodzące do nas połączenia telefoniczne.

Czy warto warto instalować zestaw głośnomówiący w samochodzie?

Lista zalet tego typu urządzeń jest długa, ale wszystko zależy od tego na jaki model się zdecydujemy. Oto kilka przykładowych korzyści:

Wygoda, ale nie kosztem bezpieczeństwa

Urządzenie nie wymaga od nas posługiwania się rękoma (słuchawkę wkładamy do ucha, a telefon może sobie po prostu leżeć w schowku), możemy jednocześnie prowadzić rozmowę i kontrolować sytuację na drodze.

Wybieranie głosowe

Niektóre bardziej rozbudowane modele pozwalają nam nie tylko odbierać rozmowy telefoniczne, ale również ułatwiają nam łączenie się z dowolnym numerem. Wcześniej trzeba jednak uruchomić funkcję automatycznego kopiowania naszych kontaktów.

Automatyczne odpowiedzi

Bywają sytuacje kiedy koncentracja na drodze jest najważniejsza. Wtedy urządzenie może samo wysłać za nas wiadomość SMS do dzwoniącej osoby. Dzięki temu nie musimy się dekoncentrować, a nasz rozmówca nie pozostaje bez odpowiedzi.

Samoistne przełączanie między różnymi funkcjami

Najbardziej popularne zestawy głośnomówiące wybierane przez nabywców to modele z radiem. Urządzenie jest tak skonstruowane, aby urozmaicać nam podróż puszczając muzykę z radia lub telefonu, a w czasie gdy nadchodzi połączenie automatycznie przełączyć na tryb głośnomówiący.

Inteligentne włączanie

Niektóre modele posiadają też wbudowany system uruchamiania tuż po tym, jak tylko wejdziemy do pojazdu. Dzięki temu mamy jeszcze jedną zaletę – oszczędność czasu.

Jednym słowem samochodowy zestaw głośnomówiący to praktyczne rozwiązanie, którym warto się zainteresować, zwłaszcza gdy dużo podróżujemy i musimy być w stałym kontakcie z innymi. Urządzenie dba o naszą wygodę, ale również gwarantuje bezpieczniejszą jazdę.

Powiązane artykuły