4 zdrowe sposoby na odzyskanie energii

Spis treści

„Padłeś? Powstań! Popraw koronę i zasuwaj dalej!” – ładnie brzmi, tylko jak tego dokonać? Oto skuteczne sposoby na szybkie odzyskanie energii i to dużo zdrowsze niż kolejny kubek kawy.

Idź na spacer

…albo pobiegaj, albo wsiądź na rower – jednym słowem poruszaj się! Chociaż brzmi mało zachęcająco – zwłaszcza, gdy pogoda za oknem nie zachęca do opuszczania domu, to warto sięgnąć po tą najzdrowszą z metod. Ruch wpływa na nasz organizm, jak powietrze, którym pompujemy koło, piłkę czy materac – powoduje, że budzą się w nas uśpione pokłady energii (czyt. hormony szczęścia oraz adrenalina) i zaczynamy działać.

Zrób sobie sałatkę owocową

…najlepiej z jabłkiem lub grejpfrutem w roli głównej. Nie dość, że obudzisz śpiący umysł, to jeszcze dostarczysz sobie niezbędnej porcji zdrowego cukru, który napędza organizm do działania.

Zafunduj sobie „śmiechowy” relaks

Nic lepiej nie wyzwala dobrej energii, jak śmiech. A powodów do niego może dostarczyć Ci dobra komedia czy wesoła książka czy zabawne filmiki w internecie.

Zdrzemnij się

Nie dłużej niż 20-30min. Jeśli nie masz takiej możliwości, bo jesteś w pracy, to wyjdź z pomieszczenia, gdzie pracujesz i pobądź przez chwilę w samotności. Przymknij wtedy oczy i wyobraź sobie, że jesteś w jakimś miłym miejscu lub postaraj się nie myśleć absolutnie o niczym. Możesz też posłuchać energetycznej/motywacyjnej muzyki.

W ostateczności pozostaje Ci sięgnięcie po pomoc z apteki czyli suplement z żeń-szeniem w składzie lub tabletki kofeinowe. Oba rozwiązania są dużo zdrowszą alternatywą dla kolejnej filiżanki kawy. Mniej obciążają serce oraz układ nerwowy. Pobudzają do działania, ale nie powodują nerwowości.

Powiązane artykuły