4 proste zasady, jak zadbać o smartphona zimą

Spis treści

Zima to trudna pora roku nie tylko dla nas, ale i dla naszego sprzętu. Szczególnie tego, który mamy non-stop przy sobie. Mowa oczywiście o popularnych smartphonach. Zobacz, jak zadbać o swój sprzęt w takich warunkach.

Zasada nr 1 – jak najrzadsze używanie sprzętu na zewnątrz

Niestety zbyt duża różnica temperatur (między tymi na dworze, a tymi panującymi wewnątrz danego pomieszczenia), a dodatkowo wilgoć z powietrza bywają zabójcze dla delikatnych układów i zespołów, w które wyposażony jest nasz telefon. Przecież posty znajomych na fb czy sprawdzenie poczty mogą zaczekać, aż znajdziemy się w domu lub innym pomieszczeniu.

Zasada nr 2 – nosimy telefon jak najbliżej ciała

Chociaż teoretycznie może nam się wydawać, że spoczywającemu w etui i umieszczonemu w torebce czy plecaku telefonowi nic nie grozi, jesteśmy w błędzie. Fakt, chronimy go wtedy przed wpływem wilgoci, ale nie ochraniamy przed skokami temperatur. Najlepiej więc trzymać telefon w wewnętrznej kieszeni płaszcza lub kurtki, bądź też w kieszeni spodni.

Zasada nr 3 – kupujemy wodoodporną i wytrzymałą na upadki obudowę

To prawda, że nasze telefony prezentują się lepiej umieszczone w kolorowym etui. Ale jeśli chcemy cieszyć się naszym sprzętem przez dłuższy czas, to wydajmy kilka złotych więcej na pancerną obudowę. Nie zaszkodzi też sięgnąć po hartowane szkło chroniące dodatkowo monitor przed zarysowaniem, czy ewentualnym rozbiciem.

Zasada nr 4 – jeśli długo używaliśmy telefonu na zewnątrz dajmy mu chwilę odpocząć

Najlepiej po powrocie natychmiast wyłączyć urządzenie i dać mu przynajmniej godzinę na to, aby przywykł do pokojowej temperatury. W taki sposób wpłyniemy na żywotność baterii, ale również sprawimy, że telefon nie będzie wystawiony na kolejny szok termiczny.

Zasady, które tu znaleźliście mogą wydawać się banalne i bardzo oczywiste. Jednak nie zawsze o nich pamiętamy. Warto to zmienić, aby móc cieszyć się długo działającym sprzętem.

Powiązane artykuły