4 proste zasady, jak samemu fajnie wykończyć własne mieszkanie

Spis treści

Marzy Ci się mieszkanie jak z katalogu IKEI, ale nie bardzo wiesz, jak się zabrać za jego urządzanie? Najprościej byłoby wezwać fachowca, lecz samodzielnie też możesz tego dokonać. Oto 4 proste zasady, które mogą Ci w tym pomóc.

Baw się dodatkami w odmiennym stylu

W ten sposób wniesiesz do danego wnętrza nieco koloru i nadasz mu wyjątkowego charakteru. Jeśli mieszkanie utrzymane jest w nowoczesnym stylu to sięgnij po klasyczne meble lub przełam je stylizowanymi na podniszczone akcesoriami.

Użyj kilku źródeł światła

Dzięki temu w kilka chwil zmienisz swoje pomieszczenie z przytulnego i sprzyjającego relaksowi w mini – biuro. Fajny efekt sprawią również wszelkiego rodzaju podświetlenia zawieszonych półek, fotografii czy wbudowane w regał lub szklaną gablotę.

Koniecznie sięgnij po różnego rodzaju tkaniny

Mowa tu nie tylko o firankach czy zasłonach, ale również wszelkiego typu narzutach, dywanie, kocach oraz ozdobnych poszewkach na poduchy. Jesienią i zimą wybieraj te wykonane z grubych materiałów, dzięki czemu wnętrze stanie się bardziej przytulne. Wiosną i latem niech pokój czy sypialnię zdobią lekkie, energetyczne wzorki i cienkie, półprzezroczyste materiały.

Pamiętaj o kolorach

Chcąc zmienić wygląd mieszkania pamiętaj o układzie kolorów. Niech główna ściana – centralna – będzie utrzymana w ciemnej, kontrastowej barwie, resztę pomieszczenia powinny wypełniać odcienie bardziej stonowane i spokojniejsze. W tak „pokolorowanej” przestrzeni dużo łatwiej się odpoczywa, ale i pracuje.

Powiązane artykuły