4 proste patenty na świąteczne porządki i przygotowania

Spis treści

Praca pochłonęła cały Twój czas, a Święta już za dwa dni. Nawet jeśli nie będzie u Ciebie gości, to przyjemniej jest zawsze posiedzieć w czystym mieszkaniu. Oto kilka patentów, które ułatwią Ci świąteczne porządki.

Ekspresowe mycie okien

Jeśli chcesz by uzyskać efekt lśniących, a przede wszystkim czystych okien nawet po opadach deszczu czy śniegu zacznij od przetarcia szyb na sucho. O ile nie są zbyt mocno zabrudzone, możesz je z powodzeniem wyczyścić przeznaczonymi do tego celu nawilżonymi chusteczkami. Preparat, jakim są nasączone nie wymaga dodatkowego usuwania. W ten sposób możesz zaoszczędzić sporo czasu.

Dywan jak nowy

Dwa dni to stanowczo za mało, by wezwać ekipę sprzątającą – także do mycia dywanów. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest posypanie suchego dywanu – przed jego odkurzeniem – cienką warstwą sody spożywczej i wtarcie jej miękką szczotkę we włosie. Po upływie 30 minut usuwasz wszystko odkurzaczem.

Odświeżone siedziska

Jeżeli masz w domu tapicerowane meble – kanapa, fotel czy pufa lub dowolne inne siedzisko – możesz je gruntownie oczyścić przy pomocy pianki do czyszczenia foteli samochodowych. Niewielką ilość preparatu nanieś bezpośrednio na mebel. Następnie delikatnie, okrężnymi ruchami wetrzyj go w mebel.

Prosta świetlna dekoracja

Chcesz, by w Twoim domu zapanował prawdziwie świąteczny klimat? Użyj do tego celu zwykłych światełek choinkowych. Przyczep je u dołu lub u góry firanki wzdłuż okna. Efekt gotowy.

Po tych wszystkich czynnościach – zrób sobie małą kawę i wybierz się na zakupy. I pamiętaj o jednym – nawet jeśli Twoja podłoga nie będzie lśniła czystością, a okna nie będą błyszczały, to nic się nie stanie. W Świętach liczy się naprawdę coś więcej niż porządki…

Powiązane artykuły