4 naturalne sposoby na nieświeży oddech

Spis treści

Nieprzyjemny zapach z ust potrafi skutecznie zepsuć ważne dla nas spotkanie. Dlatego warto skorzystać z naturalnych sposobów, które pozwolą na dłuższy czas zachować nam świeży oddech.

Sięgnij po grejpfruta

Wystarczy jedna czy dwie cząstki cytrusa. Te owoce dzięki swojemu lekko gorzkawemu posmakowi pobudzają wydzielanie śliny. To z kolei dobrze nawilża śluzówkę. W efekcie czego pojawia się świeży oddech.

Jak najczęściej sięgaj po produkty z dużą zawartością wody

Mogą to być ogórki czy pomidory. Sprawdzą się tutaj także owocowe sorbety oraz wszelkiego rodzaju zupy – kremy. Działają one podobnie, jak grejpfrut – utrzymując śluzówkę odpowiednio nawilżoną zapobiegają powstawaniu przykrego zapachu z ust.

Zamiast gumy używaj przypraw

Żuj listki natki, rozmaryn, kardamon lub kminek w ziarnach. Nie tylko zamaskują przykry zapach, ale również nasilą produkcję śliny, co podwoi efekt.

Na noc wypij szklankę wody z cytryną

Dzięki temu rano śluzówka będzie mniej wysuszona. Sok z cytryny uaktywni ślinianki, dodatkowo zneutralizuje bakterie oraz wzmocni działanie pasty do zębów.

Nieświeży zapach z ust wyeliminujesz również unikając palenia papierosów, ale i przebywania w dusznych pomieszczeniach. Pamiętaj też, by nie spać przy odkręconym kaloryferze. Jeśli problem nadal będzie uciążliwy, nie eksperymentuj więcej, tylko udaj się do lekarza, bo być może przyczyna tkwi w toczącym się procesie chorobowym. To właśnie przykry czy zmieniony zapach z ust był w najdawniejszych czasach pierwszym symptomem wielu groźnych schorzeń.

Powiązane artykuły