4 mity dotyczące szklanych drzwi 

szklane drzwi

Spis treści

Alternatywą dla zwykłych drewnianych drzwi, są drzwi ze szkła. Kojarzą się one z luksusem, elegancją i nowoczesnością. Nie jest to nietypowe rozwiązanie aranżacyjne, a jednak krąży wokół nich sporo mitów, które mogą zniechęcać do zakupu. W tym artykule przedstawiamy 4 mity związane ze szklanymi drzwiami i je obalamy.

Mit 1: Szklane drzwi są mało wytrzymałe

Wśród znajomych krąży wiele historii o tym, jak szyba w drzwiach zbiła się lub wypadła. Historie te są oczywiście możliwe, jeśli chodzi o stare drzwi, ale nie jeśli mowa o solidnych, nowoczesnych modelach. Szklane drzwi są bardzo wytrzymałe. Ponieważ są wykonane z grubego szkła hartowanego, które nie łatwo jest rozbić. Mało tego jest ono odporne na zarysowania lub ścieranie. W związku z tym nie trzeba się obawiać o wytrzymałość szklanych drzwi wewnętrznych czy zewnętrznych.

Mit 2: Szklane drzwi pasują tylko do łazienki

Szklane drzwi wielu osobom kojarzą się z łazienką, ewentualnie z pokojami w biurowcu, które często możemy oglądać w filmach. Świetnie pasują do tych pomieszczeń, ponieważ wpuszczają do nich więcej światła i sprawiają, że wydają się większe optycznie. Jednak to nie jedyne ich zastosowanie. Szklane drzwi z powodzeniem możesz zamontować także w sypialni, kuchni lub innym pomieszczeniu. W ten sposób dodasz mu lekkości i nowoczesnego charakteru. Szklane drzwi mogą także posłużyć jako drzwi zewnętrzne do domu czy lokalu usługowego.

Mit 3: Szklane drzwi są nieszczelne

Odpowiednio zamontowane szklane drzwi są jak najbardziej szczelne. Zapewniają izolację akustyczną – głosy dochodzące zza drzwi będą przytłumione, a więc niczym nie różni się to od  standardowych drzwi wewnętrznych czy zewnętrznych. Nie musisz obawiać się także o izolację termiczną. Szklane drzwi, które oferuje np. Architektura Szkła z Krakowa, gwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza w pomieszczeniach.

Mit 4: Szklane drzwi nie zapewniają prywatności

Mogłoby się wydawać, że szklane drzwi nie zapewniają prywatności. Oczywiście jeśli mowa o zwykłej szybie ze szkła przejrzystego, to faktycznie wszystko co znajduje się w pomieszczeniu, jest przez nie widoczne. Jednak jeśli zależy Ci na intymności, wybierz drzwi ze szkła matowego czy piaskowanego, metalicznego. Zapewnią Ci one maksimum prywatności, a więc możesz zamontować je nawet w łazience czy w toalecie.

Powiązane artykuły