3 sprawdzone pomysły na Dzień Dziecka

Spis treści

Dzień Dziecka to wyjątkowa data w kalendarzu dla każdego malucha, dlatego warto zadbać o to, aby uczcić ją w odpowiedni sposób. Zakup wymarzonego prezentu nie zawsze okazuje się łatwą sprawą, zwłaszcza jeśli nasze dziecko dorasta i coraz trudniej trafić w jego zainteresowania. Upominek to nie wszystko – 1 czerwca warto spędzić wspólnie czas, ale wcześniej musimy zadbać o odpowiednie atrakcje. O jakich mowa? Podpowiadamy.

Pomysły na dzień dziecka – park wodny

Jednym z ciekawych sposobów na zapewnienie atrakcji w Dniu Dziecka nie tylko maluchom, ale i całej rodzinie jest wizyta w parku wodnym. W pędzie codziennego życia nierzadko trudno nam wygospodarować wolny weekend na tego typu aktywności, jednak 1 czerwca warto zaplanować z wyprzedzeniem. Dzieciaki bardzo często lubią pluskać się w wodzie, a największą karą jest dla nich moment, kiedy trzeba powiedzieć sobie stop. Wycieczka do parku wodnego całą rodziną z pewnością będzie świetną okazją nie tylko do zacieśnienia więzi, ale także budowaniu wspólnych wspomnień.

Pomysły na dzień dziecka – bal przebierańców

1 czerwca warto połączyć siły z innymi rodzicami i zorganizować bal przebierańców z prawdziwego zdarzenia. Nie jest tajemnicą, że dzieciaki uwielbiają kostiumy, dzięki którymi przenoszą się w zaczarowany świat baśni, bajek i filmów animowanych. Każdy maluch z pewnością ma swojego idola, w którego chciałby się wcielić w tym wyjątkowym dniu. Inspiracji nie brakuje, jednak sam strój to nie wszystko. Jako rodzice powinniśmy zadbać o balony i inne dekoracje, które zamienią zwykły salon czy ogródek w krainę magii. Z pewnością nie może zabraknąć serpentyn, wstążek i konfetti, którego sprzątanie często przyprawia o ból głowy, jednak efekt jaki daje w pełni to wynagradza.

Pomysły na dzień dziecka – wieczór z grami planszowymi

Pomysły na dzień dziecka wcale nie muszą być wyszukane czy kosztowne. Dzieci z pewnością docenią fakt wspólnie spędzonego wieczoru, co w wielu przypadkach nie jest taką oczywistą sprawą. Warto go sobie umilić projekcją nowego filmu animowanego lub grami planszowymi, które nie tylko bawią, ale i uczą. Na rynku aż roi się od propozycji zarówno dla najmłodszych dzieci w wieku od 3 do 5 lat, jak również tych nieco starszych, którym można zafundować wieczór pełen zagadek i gier logicznych. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa, jednak nie zaszkodzi połączyć przyjemne z pożytecznym. Można również postawić na propozycje wydawnicze, które angażują do pracy nie tylko umysł, ale i ciało dziecka, rozwijając jego motorykę i ogólną sprawność fizyczną.

Powiązane artykuły