3 powody, by wybrać się na Fuerteventurę

Spis treści

Hiszpania to kraj, który nigdy nie nudzi się turystom. Przyglądając się barwnym krajobrazom oraz mając na względzie fakt, że jest tam słonecznie niemal przez cały rok, trudno się temu faktowi dziwić. Najchętniej wybierany przez turystów obszar to Wysypy Kanaryjskie, a kierunek, którym warto się zainteresować to Fuerteventura. Dlaczego?

Plaże – „do koloru do wyboru”

…i to jak najbardziej dosłownie. Na wyspie znajdują się bowiem wszystkie możliwe typy plaż, czyli wypełnione białym i złotym piaskiem, żwirem, kamieniste, a także pokryte piaskiem czarnym (wulkanicznym). Dzięki tak dużemu wyborowi, każdego dnia możemy odpoczywać w innym miejscu.

Pełna pula rozrywek

To kolejne zaskoczenie, jakie ma dla swoich gości Fuerteventura. Wyspa dzięki doskonałej lokalizacji, ale i barwnej historii zapewnia rozrywkę zarówno dla miłośników leniwego wypoczynku, poszukiwaczy przygód, jak i amatorów aktywnego wypoczynku. Każdy z nich znajdzie tutaj zajęcie, które sprosta jego wymaganiom. Na przybyszy czekają m.in. takie propozycje, jak: atrakcyjne pola golfowe tak umiejscowione, by wiejący na wyspie wiatr stanowił jedno z trudniejszych wyzwań dla graczy; idealne warunki pod windsurfing, snorkeling czy żeglowanie; pełne emocji rajdy quadami.

Park Narodowy Dunas de Corralejo

To miejsce po prostu trzeba zobaczyć i to nie tylko przez wzgląd na jego imponujące rozmiary – obszar jaki zajmuje to 2600 ha. Park ten uznany jest za niezwykły cud natury, gdyż tworzą go niemal w całości wydmy piaskowe, które w zestawieniu z wodami oceanu gwarantują niezwykłe przeżycia estetyczne.

Jeśli nie przekonał Cię ten krótki zestaw atrakcji hiszpańskiej Fuerteventury, to być może zrobią to inne jej atuty. Znajdziesz je w tym opisie.

Powiązane artykuły