23 grudnia? Czas pomyśleć o prezentach!

Niebanalne prezenty świąteczne? To jeden z pomysłów, idealny dla kobiety lubiącej majsterkować

Spis treści

Niebanalne prezenty świąteczne? To jeden z pomysłów, idealny dla kobiety lubiącej majsterkować

Widziałam gdzieś w sieci taki obrazek z listą spraw, które trzeba załatwić przed Świętami. Lista jest spora i z datami. Parsknęłam śmiechem przy 23 grudnia opisanym jako dzień, w którym mężczyźni zaczynają myśleć o prezentach świątecznych dla swoich bliskich. I wiecie co? Faktycznie tak jest! Istnieją ponoć faceci, którzy z upominkami rozprawiają się na początku grudnia, a nawet w listopadzie, ale z nimi jest trochę jak z Yeti – wszyscy słyszeli, nikt nie widział. Kochamy Was jednak panowie, bo lepiej późno niż wcale. Doceniając fakt, że jednak zawsze prezenty pod choinką ostatecznie się znajdują – kilka podpowiedzi, które powinny ułatwić wam zadanie.

Kobieta, wbrew opinii Mickiewicza, nie jest puchem marnym! Lubimy biżuterię, bieliznę i gustowne dodatki, ale lubimy również… kupować je sobie same! Poza wyglądem mamy przecież mnóstwo własnych zainteresowań, coraz śmielej wchodzimy w świat majsterkowania, który dotąd zarezerwowany był dla małych i dużych chłopców. Może więc zamiast rwać włosy z głowy w salonie jubilerskim – udajcie się po prezenty do marketu budowlanego. Oto, co możecie nam kupić:

  • Uroczy zestaw do grawerowania i szlifowania drewna to uroczy pomysł na prezent dla miłośniczki DIYpistolet do kleju na gorąco, z zapasem klejów oczywiście – to świetne urządzenie podbiło moje serce kilka lat temu, jest absolutnie uniwersalne i mogę nim skleić… absolutnie wszystko, i to skuteczniej niż jakimkolwiek znanym mi klejem! W domu zawsze znajdzie się coś do sklejenia, a robienie choćby ozdób świątecznych, czy makiet na zajęcia plastyczne dzieci staje się dużo łatwiejsze z tego;
  • deski, deseczki, listewki, pudełka – DIY przeżywa prawdziwy renesans! Oddajemy się mu z prawdziwą pasją i zaangażowaniem – nie dlatego, że musimy zrobić coś, czego nie można kupić, ale dlatego, że chcemy mieć zrobione coś od podstaw przez siebie, zamiast kupować kolejną rzecz, która właśnie zeszła z taśmy produkcyjnej. Robimy ramki, świeczniki, stojaki, skrzynie, taborety, gazetniki…
  • podręczne urządzenia elektryczne tj.: wkrętarka, szlifierka, narzędzia do grawerowania w drewnie…

Wszystkie te prezenty (i całe mnóstwo innych) są dostępne od ręki, a biorąc pod uwagę, że Wigilia jest już jutro – to ich bezdyskusyjna zaleta!

Teraz jeszcze tylko trzeba zapakować prezenty i gotowe! Spokojnych świąt!

Powiązane artykuły