Na pierwszy rzut oka większość drzwi zewnętrznych niewiele się od siebie różni. Ma to związek m.in. ze stosowaniem podobnych materiałów wykończeniowych. O skutecznym zabezpieczeniu naszego domu lub mieszkania decyduje przede wszystkim dobór materiałów, które znajdują się pod wykończeniem drzwi. Nie mniej ważna jest zastosowana technologia produkcji. Z czego powstają drzwi zewnętrzne? Podpowiadamy.

Z jakich materiałów produkowane są drzwi zewnętrzne?

Zadaniem drzwi zewnętrznych jest ochrona wnętrza budynku przed czynnikami środowiskowymi, a także osobami postronnymi, dlatego powinny one wyróżniać się odpowiednią trwałością i odpornością na uszkodzenia. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów drzwi zewnętrznych. Duży wybór stolarki drzwiowej oferuje np. firma Max Handel, w której asortymencie znajdziemy również m.in. spójne pod względem wyglądu okna.

Do najchętniej kupowanych drzwi zewnętrznych zaliczamy:

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Każdy rodzaj drzwi ma swoje wady i zalety, które warto poznać przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

Drzwi z PCV to ekonomiczna opcja, która wyróżnia się pod względem stosunku ceny do jakości i jest rozwiązaniem uniwersalnym. Drzwi drewniane od dawna uważane są za bardzo eleganckie i stylowe, jednak trzeba w tym przypadku pamiętać o systematycznej konserwacji, która chroni drewno przed szkodliwym działaniem m.in. wilgoci. Drzwi zewnętrzne aluminiowe są lekkie, trwałe i wyróżniają się ciekawym wyglądem – niestety, ich cena dla wielu osób jest zbyt wysoka.

Warto pamiętać, że podczas wyboru drzwi zewnętrznych liczą się przede wszystkim parametry techniczne, które powinny zapewniać skuteczną ochronę przed stratami energii cieplnej, przenikaniem do wnętrza wilgoci, a także złodziejami. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnych drzwi zewnętrznych, trzeba także zwrócić uwagę na to, z jakimi drzwiami mamy do czynienia, bo drzwi zewnętrzne wewnątrzklatkowe i drzwi zewnętrzne wejściowe znacząco różnią się pod względem wpływających na komfort użytkowania i bezpieczeństwo parametrów technicznych.

Dodaj komentarz