Ogrodnictwo może być bardzo satysfakcjonującym zajęciem, pod warunkiem, że wiemy jak się do niego zabrać

Klimat w Polsce jakimi mamy, każdy widzi. Niby jest umiarkowany, choć czasem potrafi serią majowych (tak było w zeszłym roku!) przymrozków złamać nawet najbardziej doświadczonych ogrodników. Ta nieprzewidywalność pogody daje nam się w ostatnich latach we znaki i pewnie dlatego, coraz częstszym zjawiskiem w przydomowych ogrodach są tunele foliowe. Tunel ogrodowy to doskonały sposób na zdecydowane podniesienie efektywności upraw większości roślin, w tym tych jadalnych, owoców i warzyw. Po co nam taki tunel i jak go wybrać? 

Tunel ogrodowy – wybierz i dopasuj

Tunele foliowe to alternatywa dla dużych i drogich szklarni ogrodowychTunele foliowe to stosunkowo proste konstrukcje składające się ze stelaża i dopasowanej do niego folii. Tunel ogrodowy może mieć różne gabaryty, dzięki czemu bez problemu dobierzemy taki, który idealnie wpisze się w przestrzeń naszego ogrodu. Należy pamiętać, żeby zaplanować takie jego ustawienie, byśmy mieli swobodny dostęp do wejścia i około pół metra – metr przestrzeni wokół całego tunelu (umożliwi nam to bezproblemowe podejście do konstrukcji, sprawdzenie stabilności, regulowanie bocznych otworów wentylacyjnych, czy poprawienie naciągów itp…). Wybrać możemy również kolor tunelu: zielony (idealnie wpisze się w zieleń ogrodu) lub biały (będzie estetycznie wyglądał w gospodarczej części naszej działki).

Zwróć uwagę na parametry

Tunel tunelowi nierówny. Poszczególne konstrukcje różnią się od siebie nie tylko gabarytami i kolorem, ale przede wszystkim jakością materiałów, z których zostały wykonane. Na co zwrócić uwagę?

Dodaj komentarz