RWE Power Box dla szkół

Przeciętny człowiek o energii elektrycznej wie niewiele: zużycie energii mierzy się w kilowatogodzinach, urządzeniem do pomiaru zużycia jest licznik energii elektrycznej, a w skrzynce pocztowej (lub mailowej) regularnie pojawiają się rachunki, które trzeba opłacić. RWE, czyli jedna z pięciu największych firm energetycznych Europy, przeprowadziło badania, z których wynika, że jedynie 18 procent dorosłych Polaków interesuje się energią elektryczną w wymiarze szerszym, niż tylko przeanalizowanie faktury za prąd. Czas to zmienić! RWE Power Box to unikatowy program edukacyjny, który powstał właśnie po to…

RWE w cyfrach

RWE to firma energetyczna, która w energię elektryczną zaopatruje ponad 16 milionów klientów (a w gaz ponad 7 milionów) w całej Europie. Zatrudnienie w tym energetycznym gigancie znajduje około 66 tysięcy osób. W Polsce blisko 900 tysięcy klientów korzysta z energii wytworzonej i dostarczonej przez RWE, a farmy wiatrowe znajdujące się w naszym kraju (należące do RWE) mają łączną moc 197 megawatów.

Power Box dla szkół

RWE powołało swoją Fundację i razem z Centrum Nauki Kopernik stworzono unikatowy program edukacyjny, którego głównym celem jest przybliżenie uczniom szkół podstawowych (z klas 4 – 6) oraz gimnazjalistom tematów związanych z wytwarzaniem i wykorzystywaniem energii elektrycznej. Power Box to pudełko pełne inspirujących pomysłów na aktywne zdobywania wiedzy (i aktywne metody nauczania dla nauczycieli). Wykorzystując materiały z pudełka można skonstruować np. mini elektrownię słoneczną i wiatrową, a także samochód zasilany energią elektryczną. Dzięki ciekawej formie polegającej na swobodnym eksperymentowaniu – nauka może być po prostu niezłą zabawą.

Dla kogo Power Box?

Od stycznia trwa rekrutacja dla szkół chętnych do wzięcia udziału w programie (szczegóły warto sprawdzić na stronie internetowej projektu: powerboxrwe.pl). Dla nauczycieli prowadzone są warsztaty przygotowujące ich do pracy z zestawem edukacyjnym RWE Power Box, w trakcie których dowiedzą się m.in.: jakie eksperymenty można wykonać, jak szukać nowych wariantów doświadczeń i w jaki sposób inspirować dyskusje o energii elektrycznej.

Poeksperymentujmy z energią elektryczną. Bezpiecznie!

 

Dodaj komentarz