Koronka na zęby. Jaki jest jej potencjał?

dentysta

Spis treści

dentystaDzięki nowoczesnej stomatologii, implantologii oraz protetyce, mamy możliwość obudowania naszego uzębienia oraz pozbycia się różnych kompleksów. Nasz uśmiech nadal pozostanie naturalny, mimo tego, że będziemy mieli zastosowane uzupełnienia protetyczne, koronki na zęby. Dzięki nim będziemy się nie tylko szeroko uśmiechać, ale również nie będziemy mieli żadnych problemów związanych z rozdrabnianiem pokarmów. Kiedy warto zastosować koronkę na zęby, jakie daje ona efekty? Odpowiadamy.

Leczenie ortodontyczne, stomatologiczne oraz protetyczne bardzo często idzie w parze. Ważna w takim momencie jest nie tylko dobra wola pacjenta, ale przede wszystkim również udana współpraca wszystkich specjalistów. Musimy pamiętać o tym, że stan naszego uzębienia, a także jamy ustnej, zależy od wielu czynników. Z oczywistych względów jest to dieta oraz jakość posiłków, które spożywamy, profilaktyka stomatologiczna, higiena jamy ustnej, choroby przewlekłe, przyjmowane leki. Na brak uzębienia może wpłynąć również tak prozaiczna kwestia, jak wypadek. Kompleksową pomoc, między innymi w wyborze uzupełnień protetycznych, otrzymamy w klinice stomatologicznej MCS https://mcs-przychodnia.pl/.

Koronka na zęby – sposób na piękniejszy uśmiech

Na rynku mamy dostęp do różnego rodzaju uzupełnień protetycznych. Wśród najpopularniejszych możemy oczywiście wymienić protezy zębowe (uzupełnienia ruchome i stałe), jak równie implanty, mosty protetyczne, koronki na zęby. Koronka na zęby to oczywiście uzupełnienie protetyczne stałe, które stosowane jest na stare zęby.

Czym jest tego rodzaju wypełnienie? To rozwiązanie, specjalny rodzaj „nakładki”, którą stosuje się na stary (odpowiednio wcześniej przygotowany) ząb. Koronka może być na niego nałożona, o ile ma on zmian patologicznych czy próchnicowych. Może być także nałożona na wkład koronowo-korzeniowy oraz na implant zębowy. Potencjał jest więc duży, o sposobie zastosowania decyduje oczywiście stomatolog.

Zobacz także: https://kuriersierpecki.pl/proteza-zebowa-z-jakich-powodow-jest-taka-wazna/

Efekty

Efekty zastosowania koronki na zęby są oczywiście bardzo duże oraz szybkie, natychmiastowe. Koronka pozwala odbudować ząb, który będzie trwały, sprawnie poradzi sobie z rozdrabnianiem nawet bardziej twardego pokarmu. Jednocześnie możemy być pewni tego, że nasze „nowe” zęby będą wyglądały naturalnie, w niczym nie będą się różnić od naturalnych. Rolą specjalisty jest ich dopasowanie pod względem formy, rozmiaru, kształtu, koloru.

Powiązane artykuły