Święta Wielkanocne to ulubione Święta wielu z nas - są wiosenne i pełne radościZwyczaj wysyłania sobie kart, kartek i pocztówek przeszedł ostatnimi czasy w fazę uśpienia. Przed Świętami Wielkanocnymi, w niewielkich kolejkach na poczcie ustawiają się niemal wyłącznie ludzie starsi, którym nie mieści się w głowie nie wysłanie kartki do cioci Wiesi, wujka Bogdana, koleżanki z sanatorium i dalekiego kuzynka ze strony ojca. Jak zatem składamy sobie życzenia? Po przecież składamy, prawda?

Kartki internetowe zamiast papierowych

Piękne, ręcznie robione kartki świąteczne - może dzięki niem wróci moda na tradycyjne  wysyłanie życzeń? Zobaczymy!Gdy tylko ludzkość rozsmakowała się w internecie i zaczęła go świadomie używać do komunikowania się poprzez wysyłanie maili oraz różne formy czatowania – pojawiły się… kartki internetowe. Skoro mamy pocztę w swoich komputerach, po co biec na pocztę, stać w kolejce i płacić za znaczek? Rozpoczęła się era wysyłania sobie życzeń przez internet, a rzeczone e-kartki są takim sentymentalnym nawiązaniem do papierowych pocztówek. Kartki internetowe wysłać można z każdej okazji – wystarczy dobrać tylko odpowiedni obrazek lub zdjęcie, adekwatne życzenia (można skorzystać z gotowych lub wymyślić własne). Wysłanie takiej kartki jest najczęściej darmowe.

Otaguję Cię! 

Życzenia można złożyć korzystając z mediów społecznościowych oraz komunikatorów i aplikacjiModa na kartki internetowe też powoli mija – zastępujemy ją dużo przyjemniejszą i osobistą formą: życzeniami składanymi telefonicznie. W przeddzień świąt pamięć naszego telefonu zapełnia się… sms’ami – to forma odpowiednia dla znajomych i przyjaciół, a często zabawne życzenia pomagają przetrwać przedświąteczne przygotowania. Mailem ślemy życzenia do współpracowników i klientów – ważne, by nikogo nie pominąć i o nikim ie zapomnieć. Coraz popularniejsze jest również tagowanie – na portalu społecznościowym umieszczamy obrazek lub zdjęcie, piszemy życzenia i… „ozaczamy” osoby, którym owe życzenia dedykujemy. Na wskroś nowocześnie!

Pamiętajmy tylko, aby w tych udogodnieniach nie zgubić kilku ważnych adresów i nie zapomnieć o osobach, które niekoniecznie znają, lubią i poważają tę nowoczesna formę składania życzeń. Dla babci i dziadka – warto wybrać się na pocztę!

Spokojnych Świąt!

Dodaj komentarz