Jak dawkować suchą karmę dla psa?

karma

Spis treści

karmaDawkowanie suchej karmy dla psa nie jest uniwersalne dla wszystkich produktów. Dlatego bardzo ważne jest zwracanie uwagi na tabele zawarte na opakowaniach poszczególnych wyrobów i tymi danymi kierowanie się przy dawkowaniu jedzenia dla naszego pupila. Jednak zapewnienie jej odpowiedniej ilości zależy nie tylko od wagi zwierzęcia. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy podawaniu suchej karmy dla psa?

Wszystkie suche karmy dla psa dostępne w sklepach dla zwierząt posiadają na opakowaniach tabelę, gdzie określone jest, ile pożywienia w gramach potrzebuje pies o określonej wadze. Jednak to, ile waży zwierzę nie jest jedynym wymiernikiem tego, ile powinien jeść. Składają się na to także inne czynniki, takie jak wiek, stan zdrowia, rasa, ilość aktywności fizycznej.

Przy dawkowaniu suchej karmy dla psa, najlepiej zatem zacząć od podawania zwierzęciu takiej ilości, jaką faktycznie zaleca producent, a następnie obserwować pupila. Jeśli zauważymy, że pies zaczyna chudnąć, a nie taki jest nasz cel, można zwiększyć ilość pożywienia o 10% i znów obserwować. Takim działaniem ostatecznie osiągniemy optymalną ilość suchej karmy idealnie dopasowaną dla naszego pupila.

Ile karmy dla szczeniaka i psa rosnącego?

Dostosowanie ilości pożywienia dla szczeniaka i psa rosnącego jest dużym wyzwaniem. Ilość karmy suchej dla psa zmienia się tutaj nieustannie. Zwracajmy przede wszystkim uwagę na tabele zawarte na opakowaniach produktów dla szczeniąt. Są one bardziej szczegółowo rozpisane, niż w przypadku dorosłych psów i nimi przede wszystkim należy się kierować. Do tego obserwujmy naszego pupila i jego reakcję na dostarczane ilości pokarmu.

Na pewno nie należy podawać szczeniakom karmy suchej dla dorosłych psów. Produkty dla rosnących piesków są zupełnie inaczej zbilansowane i zawierają wszystkie niezbędne dla zdrowia szczeniaka składniki.

Jak odmierzać sucha karmę dla psa?

Wiele karm można zakupić z dołączonym specjalnym kubeczkiem do odmierzania ilości pożywienia. Korzystanie z niego jest w porządku, o ile używamy go do odmierzania tylko tej konkretnej karmy. Taka miarka może się nie sprawdzić w przypadku produktów innych producentów z uwagi na większe lub mniejsze granulki.

Jeśli chcemy być pewni, że dostarczamy naszemu zwierzakowi, dokładnie tyle karmy, ile potrzebuje, skorzystajmy z wagi kuchennej. To praktyczne urządzenie pozwoli nam na precyzyjne dawkowanie.

Podsumowując, sucha karma dla psa to najefektywniejszy i najprostszy sposób żywienia czworonoga. Ilość dawkowania produktu musi uwzględniać zarówno wagę pupila, jak i jego wiek, aktywność fizyczną i stan zdrowia. A po najlepsze suche karmy dla psa zapraszamy do sklepu dla zwierząt Wyspazwierzat.pl.

Powiązane artykuły