Egipt 2022 – piękne plaże i niesamowite zabytki

wakacje

Spis treści

wakacjeEgipt to magiczne miejsce, które przyciąga zarówno osoby interesujące się historią Faraonów, jak i wczasowiczów, którzy chcą skorzystać z wypoczynku w luksusowych kurortach. Dużą zaletą są także bardzo atrakcyjne ceny w porównaniu do wysokiego standardu jaki panuje w licznych hotelach. Dlaczego więc warto wybrać się właśnie tutaj? Podpowiadamy.

Gwarantowana pogoda

Wybierając się do Egiptu nawet poza sezonem można liczyć na to, że czeka nas słoneczna pogoda i przyjemnie wysokie temperatury. Lato trwa tutaj od połowy maja do września. Wtedy temperatury sięgają nawet 40 stopni Celsjusza. Jeśli nie przepadamy za tak dużym żarem z nieba, a więc chcemy cieszyć się ciepłem w ciągu dnia i orzeźwieniem w trakcie nocy to warto zaplanować wyjazd na kwiecień lub maj, ewentualnie październik lub listopad. Niezależnie jednak od wybranego miesiąca możemy liczyć na to, że na niebie zwykle nie będzie ani jednej chmurki. Opady deszczu są tutaj rzadkością.

Niesamowite zabytki

Egipt to kraj, który owiany jest tajemnicą. Wszystko za sprawą wielu archeologicznych wypraw, które pozwoliły na niezwykłe odkrycia i spowodowały, że na wiele pytań nie udało się po dziś dzień uzyskać jednoznacznej odpowiedzi. Tym samym turyści szczególnie upodobali sobie odwiedzanie miejsc w których znajdują się słynne grobowce Faraonów. Spędzając wakacje w Egipcie warto przyjrzeć się z bliska posągowi Sfinksa i zobaczyć na własne oczy kompleks piramid w Gizie.

Zobacz także: http://www.nswiat.pl/grecja-2022-idealne-miejsce-romantyczna-podroz/

Piękne plaże

Poszukując egzotyki i niezwykłych plaż warto udać się do Marsa Alam. To dawna wioska rybacka w której kwitnie turystyka. Są tutaj piękne, piaszczyste i dziewicze plaże, gdzie w swoim naturalnym środowisku żyje zarówno flora, jak i fauna tego regionu. Oprócz relaksu na plaży warto skorzystać także z szerokiej gamy sportów wodnych. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się tutaj zwłaszcza nurkowanie podczas którego można podziwiać bogactwo podwodnego życia. Wszystko dzięki temu, że woda jest krystalicznie czysta, więc możliwe jest dostrzeżenie nawet raf znajdujących się na pobliskim dnie.

Wakacje w Marsa Alam docenią szczególnie rodzice z dziećmi. Niedaleko znajduje się siedlisko delfinów Dolphin House oraz Zatoka Żółwi Abu Dabbab. Oprócz tego przy praktycznie każdym hotelu znajdują się liczne parki wodne. Warto także zauważyć, że wszystkie plaże mają bardzo łagodne zejście do morza i są bardzo zadbane. Luksusowe kurorty przywiązują dużą wagę do ich czystości. Nieskazitelna woda i ciepły piasek sprawiają, że miejsce to z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.traveligo.pl/.

Powiązane artykuły