Nowa aspiryna - tradycyjnie skuteczna i nowocześnie szybka

Ból jest jednym z mechanizmów obronnych organizmu – pełni rolę ostrzegawczą, sygnalizuje nam, że w którymś miejscu organizmu dzieje się coś, na co powinniśmy zwrócić uwagę. Receptory bólowe znajdują się na całym ciele człowieka, a gdy zostaną pobudzone negatywnymi bodźcami (fizycznymi, chemicznymi lub termicznymi) – tkanka w danym miejscu wytwarza prostaglandyny powodujące powstanie odczynu zapalnego. Nasza reakcja na ból to przede wszystkim chęć zlokalizowania jego bezpośredniej przyczyny oraz zlikwidowania jej: odsunięcie ręki spod zbyt gorącego strumienia wody, wypuszczenie z ręki kującego przedmiotu, wyjęcie wbitej drzazgi. Z niektórymi przyczynami bólu możemy rozprawić się „na miejscu” – inne (np. ból zęba) wymagają wizyty u lekarza.

Domowym sposobem

Bólu głowy doświadcza sporadycznie większość dorosłych i niektóre dzieciOd czasu do czasu boli nas głowa? Sporadyczne bóle głowy są najczęściej spowodowane zmęczeniem, niewyspaniem, zmianami pogody, a także nadużywaniem alkoholu. Również stresująca praca, czy głód i pragnienie mogą skutkować bólem głowy. Zanim sięgniemy po leki przeciwbólowe możemy spróbować kilku rzeczy: zimny kompres na czoło i skronie, picie zimnej wody (koniecznie małymi łykami), moczenie stóp w chłodnej wodzie, ciepła kąpiel. Możemy także poprosić bliską osobę o wykonanie delikatnego masażu karku i głowy lub po prostu wyjść na spacer i głęboko oddychać świeżym powietrzem. Do najczęstszych bólów zaliczamy bóle pleców – spowodowane m.in. siedzącą pracą (i trybem życia), brakiem aktywności fizycznej, nadwagą i otyłością. Bóle pleców najczęściej koncentrują się w okolicach lędźwiowych lub karku i mogą wymagać od nas czasowego ograniczenia aktywności. W walce z bólami pleców działają naprzemienne zimne i ciepłe okłady.

Sprawdzony lek

Tradycyjny lek przeciwbólowy to AspirynaLeki przeciwbólowe łagodzą bóle o różnym stopniu nasilenia, a ich działanie polega na zahamowaniu wydzielania prostaglandyn. Leki przeciwbólowe stosujemy zawsze zgodnie z wskazówkami zawartymi w ulotce lub wedle zaleceń od lekarza. Wybierajmy sprawdzony środek przeciwbólowy, do producenta z długoletnią tradycją i profesjonalnym zapleczu badawczym. Nie eksperymentujmy na naszym organizmie. Leki przeciwbólowe nowej generacji działają błyskawicznie (chodzi tu o jak najszybsze uwalnianie substancji aktywnej z wnętrza tabletki) i są dobrze tolerowane przez organizm.

Dodaj komentarz