Aplikacje ogrodnika

Sezon na prace w ogrodzie oficjalnie otwarty! Wiosna!

Spis treści

Sezon na prace w ogrodzie oficjalnie otwarty! Wiosna!

W kwietniu aplikacje rozkochują w sobie miłośników ogrodnictwa. Kiedyś trzeba było prenumerować ogrodnicze pisma, gromadzić książki traktujące o roślinach i ich wymaganiach, sposobach ich pielęgnacji, terminach wysiewania… Dzisiaj niemal każdy ogrodnik ma w kieszeni telefon, a w nim wszystkie niezbędne informacje – wystarczy wpisać odpowiednie hasło do wyszukiwarki internetowej lub skorzystać z aplikacji dedykowanych działkowcom i wielbicielom roślin wszelakich.

Dobra pogoda

Wiosenne aplikacje dla ogrodników  i nie tylkoAby zabrać się do prac ogrodniczych na działce – trzeba wiedzieć jaka będzie pogoda. Nie musimy jednak czekać na uroczą pogodynkę, która po wieczornych wiadomościach pokaże nam parę map i zaprezentuje prognozę na kilka najbliższych dni. Aplikacja Accu Weather to chyba najpopularniejsza aplikacja pogodowa na telefony na całym świecie – jest darmowa (przy otwieraniu wyskakują reklamy, które można usunąć opłacając mini abonament za usługę). Dzięki Accu Weather sprawdzimy podstawowe informacje meteorologiczne, m.in. o: temperaturze, opadach, stopniu zachmurzenia oraz sile wiatru, ale również te bardziej zaawansowane – o natężeniu promieniowania UV, mgłach, rosie, możliwości wystąpienia szadzi, gołoledzi itp… Ogromne plusy tej aplikacji to fakt, że pokazuje pogodę lokalną, dzięki godzinowej prognozie pogody możemy zaplanować prace w ogrodzie, np. na konkretną część dnia, a korzystając z opcji podglądnięcia prognozy długoterminowej – nawet na miesiąc.

Podręczna encyklopedia roślin

Jeżeli chcemy mieć pod ręką (a dokładnie pod palcem) absolutnie wszystkie informacje dotyczące terminów siania bądź sadzenia roślin jadalnych, sposobu ich pielęgnacji (jak często podlewać, czym nawozić, kiedy przycinać i rozsadzać) – skorzystajmy z Vegetable Planting Calendar. Możemy również zainstalować sobie aplikację umożliwiającą prowadzenie dziennika, w którym będziemy zapisywać wszystkie informacje i daty dotyczące naszych roślin (kiedy zasiane, kiedy podlane, nawiezione itd…) oraz dodawać zdjęcia tychże – Garden Pro HD to nowoczesny ilustrowany pamiętnik ogrodnika.

Zaplanuj ogród

Zaprojektuj swój ogród z aplikacjąDla tych, którzy są właścicielami kawałka ziemi od niedawna i jeszcze nie do końca wiedzą jak zorganizować tę zieloną przestrzeń – jest aplikacja Mygarden 3D. Po zrobieniu zdjęcia swojej działki można ją zaprojektować rozplanowując ścieżki, rabatki, grządki, skalniaki i ustawiając meble ogrodowe. Wersja demonstracyjna jest darmowa.

Powiązane artykuły

Czym są najazdy kablowe?

kable

W dzisiejszych czasach, gdzie technologia jest nieodłącznym elementem naszego życia, zastosowanie różnorodnych kabli staje się coraz bardziej powszechne. Niezależnie czy jesteśmy w biurze, w domu czy na imprezie, prawdopodobnie znajdziemy...

Read more