Rozwiedzenie się nie wymaga korzystania z usług adwokata, ale obecnie na jego wsparcie decyduje się wielu małżonków. Dlaczego warto zdecydować się na pomoc prawnika podczas rozwodu? Jakie usługi może on wtedy zaoferować? Ile trzeba będzie za niego zapłacić?

Kiedy warto skorzystać z pomocy adwokata podczas rozwodu?

Adwokat może zapewnić swoim klientom planującym rozwód pełne wsparcie. Może ono obejmować wtedy szereg czynności, między innymi związanych z analizą danego przypadku, sporządzeniem pism oraz reprezentacją w sądzie.

Pomoc adwokata jest przede wszystkim wskazana wtedy, gdy małżonek potrzebuje fachowego wsparcia związanego z rozwodem. Dotyczy to między innymi sytuacji, gdy rozwód ma odbywać się z orzekaniem o winie czy też ma obejmować podział majątku i opieki nad dziećmi, z czym mogą pojawić się trudności.

Również usługi prawne to pewność, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Prawnik może wtedy kompleksowo zapoznać się ze sprawą, doradzić, zapobiec pojawieniu się błędów, a tym samym dać swojemu klientowi większy komfort.

Jakiego adwokata wybrać na rozwód?

Usługi prawne w ramach rozwodów zapewnia obecnie większość kancelarii adwokackich oraz radcowskich.

Warto jednak zwrócić uwagę na specjalny typ kancelarii prawnych – kancelarie rozwodowe. Specjalizują się one w obsłudze małżonków planujących rozwody i mogą im pomóc nawet w trudnych przypadkach.

Wybierając odpowiedniego adwokata, zawsze warto sprawdzić, czy ma on doświadczenie w obsłudze klientów planujących rozwód. Również warto zapoznać się opiniami na jego temat, które można znaleźć w internecie.

Osobom planującym udać się do prawnika jak adwokat Żory – https://www.dlociok.pl/ również oferują dostęp do sprawdzonych kancelarii. Ich adresy można sprawdzić w internecie już teraz.

Jakie usługi oferują adwokaci rozwodzącym się małżonkom?

Kancelarie adwokackie mogą zaoferować małżonkom planującym rozwód pełną obsługę prawną. Obejmuje ona przede wszystkim usługi jak:

Jakie są koszty pomocy adwokata podczas rozwodu?

Cena będzie zależała głównie od zakresu wsparcia. Zwykle jest to średni wydatek na poziomie 1,5 tysiąca złotych, lecz może też obejmować on koszty wyższe wtedy, gdy sprawa rozwodowa będzie bardziej wymagająca i przez to czasochłonna.

Dodaj komentarz