Syrop na kaszel? Poproszę!

Dobrze mieć pod ręką sprawdzony syrop na kaszel dla całej rodzinyMiód, cytryna i pierzyna – to sposób mojej babci na niemal każdą chorobę, od zwykłego przeziębienia począwszy, a na poważnej grypie skończywszy. Nie mam nic przeciwko ani jednemu, ani drugiemu, ani (tym bardziej!) trzeciemu. Jeżeli jednak kolejni członkowie mojej rodziny zaczynają kaszleć – wdrażam własne procedury!

Po pierwsze: nawilżanie!

Nawilżanie powietrza to bardzo ważny element skutecznej kuracji infekcjiPrzy wszelkich infekcjach górnych dróg oddechowych bardzo ważny jest odpowiedni poziom nawilżenia powietrza, w którym przebywamy. Warto więc zainwestować w odpowiedni nawilżacz powietrza. Tradycyjną alternatywą dla tych nowoczesnych urządzeń są pojemniki z wodą wieszane na kaloryferach lub po prostu mokry ręcznik rozłożony na grzejniku. Polecam również sposób „dwa w jednym”, czyli postawienie suszarki z mokrym praniem koło kaloryfera – suszymy pranie i nawilżamy powietrze.

Po drugie: inhalacje!

Nawilżanie jest również ważne w wymiarze… wewnętrznym. Dobrze jest zaserwować sobie inhalację np. solą fizjologiczną lub odpowiednią mieszanką ziół, która nawilży nasze drogi oddechowe, ułatwiając tym samym odkrztuszanie flegmy. Oferta inhalatorów jest ogromna – od najprostszych i niedrogich, z wielorazową maską, po dosyć drogie z różnymi końcówki dla kilku członków rodziny w różnym wieku (dla niemowlaków np. jest specjalna końcówka w formie smoczka). Można również, hołdując tradycji – zanurkować pod ręcznik i pochylić się nad parującą miską z wybranym naparem.Sprawdzony syrop dla całej rodziny to podstawa!

Po trzecie: sprawdzony syrop na kaszel!

Dobry syrop na kaszel to ten, który zawiera działającą wielokierunkowo substancję, np. ambraksol. Zadaniem takiego syropu jest rozrzedzenia zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny, nasilenie odruchu kaszlu (poprzez wzmocnienie ruchu rzęsek) i tym samym usprawnienie procesu oczyszczania płuc i oskrzeli. Nasz syrop ma jeszcze jedną zaletę – mogą go stosować wszyscy członkowie rodziny: od malucha powyżej pierwszego roku życia do dorosłego (zmienia się jedynie dawka). To bardzo wygodne rozwiązanie, polecam!

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *