Czytanie jest modne!

Chwila tylko dla mnie, z kawą i dobrą książką, bezcenna!Miłośnicy czytania dzielą się na tradycjonalistów przywiązanych do papierowej wersji książki oraz tych, którzy otworzyli się na nowe technologie i pokochali e-booki oraz czytniki. Wciąż jeszcze jestem w pierwszej grupie i nie wyobrażam sobie czytania książki, której nie można powąchać. Ciągnie mnie jednak do e-booków bo są tańsze i wygodniejsze w obsłudze. Może więc czas rozglądnąć się za czytnikiem?

Najważniejsze parametry

W jednym czytniku zmieści się ponad 1500 książek, imponujące!Wybierając urządzenie, z którego będziemy czytać – musimy przede wszystkim postawić na wysokiej jakości ekran. Czytniki najczęściej mają sześciocalowe ekrany (o rozdzielczości 800×600 punktów). Wyświetlacz LCD to najgorsza opcja dla czytnika – wyświetlacz e-link typu Pearl to ekran, który zagwarantuje nam świetny kontrast i wygodne, nie męczące oczu czytanie. Warto również zwrócić uwagę na sposób przesuwania tekstu – można wybrać ekran dotykowy (plusem jest jego intuicyjna obsługa, minusem – ekran po prostu się brudzi) lub z przyciskami obok ekranu (pozwala na obsługiwanie czytnika tylko jedną rękę). Ostatnim ważnym parametrem, na który należy wrócić uwagę jest nominalna pamięć urządzenia – najpopularniejsze czytniki posiadają 2GB – 4GB pamięci, co pozwala na przechowanie od 1500 do 3500 książek.

Markowy sprzęt!

Wybór między czytnikiem a tradycyjną książką jest trudny, każda opcja ma swoje plusy i minusyNajpopularniejszą marką produkującą czytniki jest Kindle – ceny tych urządzeń zaczynają się od około 550zł. Firma ma w ofercie kilka wersji sprzętu: czytnik Kindle Classic (podstawowa i najprostsza, posłuży wyłącznie do czytania książek, dysponuje 2GB pamięcią), czytnik Kindle Keyboard (standardowy 6-cio calowy ekran Pearl z 16 stopniami szarości pozwalającymi dopasować jasność i kontrast ekranu do indywidualnych potrzeb, dysponuje 4GB pamięcią i znakomitym akumulatorem pozwalającym na korzystanie z urządzenia do dwóch miesięcy bez ładowania) oraz czytnik Kindle Touch (urządzenie łączące najlepsze cechy dwóch pozostałych, posiadające jednak wyłącznie klawiaturę dotykową).

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *